Formuła aktywnego kolagenu

COLLASOL M to formuła 1,0% aktywnego roztworu natywnego rozpuszczalnego kolagenu pochodzącego z ryb słodkowodnych Tilapia. Kolagen pochodzenia rybiego jest alternatywą dla często używanej formy rozpuszczalnego kolagenu pochodzenia bydlęcego, stosowanego dość często w produktach kosmetycznych. Daje bardziej pożądane korzyści, jakich możesz się spodziewać używając tego klasycznego białka w pielęgnacji skóry.


Rozpuszczalny kolagen jest jednym z najbardziej skuteczną, dostępną substancją nawilżającą. Rozpuszczalny kolagen charakteryzuje się strukturą potrójnej spirali. Daje to możliwość dużej absorpcji wody. 


Formuła COLLASOLu M jest szczególnie polecana w preparatach leczniczych, jako środek nawilżający do skóry szczególnie suchej. 

Działanie nawilżające pozwala formule kolagenowej COLLASOL M wspomóc skórze odzyskać elastyczność, ponieważ kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, obejmującym około 90% (sucha baza) skóry właściwej.


Rozpuszczalny kolagen to kolagen w swojej natywnej, niezhydrolizowanej formie i jako taki jest  białkiem o wyjątkowo wysokiej masie cząsteczkowej. W rezultacie furmuła ma wyczuwalne właściwości dotykowe i wykazuje właściwości błonotwórcze znacznie przewyższające inne białka. Warstwa błonki, którą tworzy formuła daje natychmiastowy gładki i aksamitny efekt pozostający na długo na skórze.