Neurophroline


Mózg i skóra pochodzą z tej samej tkanki embriologicznej, ektodermy, która ewoluowała tworząc neurektoderma (przyszły mózg) i naskórek. Skóra i mózg nieustannie się komunikują, synchronizując zewnętrzne i wewnętrzne sygnały „niebezpieczeństwa” za pomocą cytokiny, chemokiny, impulsów elektrycznych i hormonów.

Stres jest definiowany jako czynnik zewnętrzny, który zakłóca homeostazę. W stresującej sytuacji nasze ciało reaguje poprzez wyzwolenie hormonów stresu, w tym adrenaliny i kortyzolu. Komórki skóry mogą wytwarzać kortyzol w odpowiedzi na zewnętrzne czynniki stresowe.

W przypadku długotrwałego narażenia na stres (np. agresja mechaniczna lub chemiczna, zanieczyszczenie, dym, brak snu, promieniowanie UV), komórki skóry nie przestają wytwarzać kortyzolu, który rozkłada homeostazę skóry, prowadząc do zaczerwienienia i widoczny zmęczony wygląd.

Neurophroline ™ zostało odkryte w wyciągu z dzikiego indygo (Tephrosia purpurea). Przeprowadzono specyficzną ekstrakcję z nasion tej rośliny w celu uzyskania kondensatu wzbogaconego w określone cukry, w tym stachiozę i ciceritol.

Ten ekstrakt wykazuje swój unikalne możliwości:

  • Rozbija produkcję kortyzolu przez komórki skóry
  • Aktywuje uwalnianie naturalnego uspokajającego neuropeptydu łagodząc nastrój
  • Poprawia widocznie koloryt skóry w ciągu zaledwie dwóch tygodni, co jest potwierdzone badaniami

Neurophroline ™ znacząco stymuluje wytwarzanie beta-endorfin przez komórki skóry oraz stymuluje ekspresję genów zaangażowanych w homeostazę komórek skóry.Widoczna ekspresja markerów antystresowych w naskórku (ex vivo)


Zdjęcia ochotników zostały zrobione po miesiącu użytkowania Neurophroline ™. Pokazane są zdjęcia obszaru pod oczami ponieważ jest to najbardziej wrażliwa część skóry.